Wasza opinia

Gdzie jest paszport Twojego konia?

Głosy: 1813 Opinie: 3

Skoki: Udane starty Biało-Czerwonych za granicą

Skoki przez przeszkody Miniony weekend (6-8.09) obfitował w starty polskich skoczków za granicą. Oprócz zawodów w we Włoszech, Biało-Czerwoni startowali także w Rosji oraz na Słowacji. I o ile starty naszych reprezentantów we włoskim Arezzo nie spełniły oczekiwań, to nie brakował też miłych akcentów. W Chernyakhovsk swoje pierwsze punkty na CSI4* zdobyli Jarosław Skrzyczyński i Łukasz Koza. W Pezinok doskonale zaprezentował się Robert Uchwat.

Przeczytaj także: Finał Pucharu Narodów bez Polski

CSI4* Chernyakhovsk (Rosja)

Na czterogwiazdkowym CSI w obwodzie Kaliningradzkim już pierwszego dnia odbyły się aż dwa konkursy zaliczane do Longines Rankings. W obu punktowali Polacy. W pierwszym piątkowym konkursie 6. miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński (56,82) na Crazy Quick bezpośrednio przed Łukaszem Kozą (56,95) na El Campie. Konkurs wygrał Mario Wilson Fernandes (55,57) na Chiquito Z.

1. Mario Wilson Fernandes (POR) Chiquito Z | 0/55,57
2. Vladimir Beletsky (RUS) Rocketman | 0/55,66
3. Kristupas Petraitis (LTU) Lordano | 0/56,07
...

6. Jarosław Skrzyczyński (POL) Crazy Quick | 0/56,82
7. Łukasz Koza (POL) El Camp | 0/56,95

Po południu odbył się konkurs z rozgrywką. Tym razem błędów udało się uniknąć tylko jednemu naszemu reprezentantowi - Skrzyczyński na Crazy Quick znów pojechał na zero i ponownie został sklasyfikowany na 6. miejscu. Kolejne zwycięstwo w tym dniu padło łupem tego samego Portugalczyka, który tym razem startował w parze z Undiamo.

1. Mario Wilson Fernandes (POR) Undiamo | 0/0 41,76
2. Eiken Sato (JPN) Espyrante van het Groenhof | 0/0 42,16
3. Vladimir Tuganov (RUS) Bluebuster | 0/0 42,62
...

6. Jarosław Skrzyczyński (POL) Crazy Quick | 0/0 44,07

W sobotę było jeszcze lepiej. Skrzyczyński na koniu Baltazar du Ruet wygrał konkurs szybkości (145 cm), który był zaliczany do Rankingu Longines. Pozostali nasi reprezentanci mieli już mniej szczęścia w tym konkursie: Łukasz Wasilewski - 14. i 24. m-ce oraz Łukasz Koza 28. m-ce.

1. Jarosław Skrzyczyński (POL) Baltazar du Rouet | 0/63,68
2. Henk van de Pol (NED) Liberty Antara | 0/63,9
3. Cecilie Hatteland (NOR) Gulio van de Koelaar | 0/64,97

W kolejnym konkursie zaliczanym do rankingu Longines, tym razem na wysokości 155 pojechał również na Baltazar du Ruet i nie popełniając żadnego błędu zajął trzecie miejsce. Tylko cztery pary z 38 startujących pokonały go bezbłędnie, a zwycięzcą był Litwin Andrius Petrovas, który wyprzedził naszego rodaka o prawie 4 sekundy. W tym samym konkursie wystartował też na Crazy Quick i z wynikiem 4 pkt. karne zajął 15 miejsce.

33. Łukasz Wasilewski (POL) Wavantos vd Renvillehoeve

W niedzielę najlepszą formę wśród Biało-Czerwonych prezentował Łukasz Wasilewski na Wavantos vd Renvillehoeve. Para ta zdobyła maksymalną liczbę punktów i z czasem 60,48 zajęła 6. miejsce. Jarosław Skrzyczyński w konkursie z jockerem zajął 23. miejsce.

CSI2*-W Pezinok (Słowacja)

Dwugwiazdkowe zawody w skokach rozegrano także w Pezinok na Słowacji. W siódmej odsłonie rywalizacji w eliminacjach Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej zwyciężył zawodnik z Estonii Hanno Ellerman, dla którego zdobyte w Pezinok punkty były pierwszymi do rankingu tej klasyfikacji. W konkursie Grand Prix wystartowało trzech naszych reprezentantów. Najlepiej spisał się Robert Uchwat na koniu Giorgio, który po bezbłędnej jeździe w rozgrywce Grand Prix zajął wysokie 3. miejsce. Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant gospodarzy Marian Stangel, który wyprzedził naszego Orła o jedną setną sekundy.

W tym samym konkursie startował również Sławomir Uchwat, który z jedną zrzutką uplasował się na 8. miejscu oraz Michał Kaźmierczak, który ukończył zawody na dalekim 28. miejscu.