Bartłomiej Kwiatek ponownie mistrzem Polski w powożeniu!
Data: 10-09-2013
Temat: Stado Ogierów Bogusławice


W dniach 6-8 września br. w Stadzie Ogierów Bogusławice odbyły się Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi. Do rywalizacji przystąpiło ośmiu zawodników. Po raz dziewiąty z rzędu po tytuł mistrzowski sięgnął Bartłomiej Kwiatek z Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ w Wałbrzychu powożąc ogierem Lokan.

Bartłomiej Kwiatek objął prowadzenie już po pierwszej próbie, którą tradycyjnie był konkurs ujeżdżenia. Drugie miejsce tego dnia należało do Weroniki Kwiatek powożącej wałachem Bartnik, trzecie miejsce przypadło Alicji Chodkiewicz występującej w parze z klaczą Druja.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w maratonie. Do pokonania mieli 7 przeszkód, z którymi najlepiej poradziła sobie Weronika Kwiatek w parze z Bartnikiem. Tuż za nią uplasował się Bartłomiej Kwiatek i Lokan, a trzecie miejsce zajął Adrian Kostrzewa i wałach Eddi 91. Po dwóch dniach nadal prowadził Bartłomiej Kwiatek. Osiem punktów za nim plasowała się Weronika Kwiatek z 14 punktami przewagi nad trzecim Sebastianem Bogaczem powożącym wałachem Liban.

Trzeci dzień nie przyniósł już żadnych zmian w końcowej klasyfikacji zawodów. Alicja Chodkiewicz, Adrian Kostrzewa i Sebastian Bogacz ukończyli konkurs zręczności bez zrzutek w normie czasu. Weronika i Bartłomiej Kwiatek pokonali parkur w normie czasu z jedną zrzutką, ale przewaga wypracowana w poprzednich próbach pozwoliła im na utrzymanie lokat.

Złotym medalistą Mistrzostw Polski w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi został Bartłomiej Kwiatek powożący koniem Lokan, z luzakiem Danielem Kłosowskim reprezentanci Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ. Srebro powędrowało do Weroniki Kwiatek powożącej koniem Bartnik, z luzakiem Piotrem Nojmanem, reprezentanci JKS Gogolewo. Brąz natomiast zdobył Sebastian Bogacz, powożąc koniem Liban, z luzaczką Magdaleną Jankowską, reprezentanci KJ Sielanka.

Warto zauważyć, że Bartłomiej Kwiatek już po raz siódmy z rzędu wygrał międzynarodowy ranking FEI (Intenational Equestrian Federation),na najlepszego powożącego na świecie w kategorii zaprzęgów jednokonnych.

Źródło: PZHK


Materiały do pobrania

Kategoria Dział Nazwa Dodano
Pobierz plik pdf Wyniki Powożenie MP-D1 i ZK-D Bogusławice (6-8 września) 10.09.2013
Wydrukowano z serwisu Jeździeckiego Centrum Informacyjnego
Adres artykułu http://www.qnwortal.com/artykul_2158